Geç Olsun Güç Olmasın(mış)

Geç” sözcüğü aklıma geldiğinde, genellikle bir şeyler için “geç” kalmış olma ihtimalim gözümün önünde belirir. Özellikle konu ise. Yani ucunda para kazanma ihtimalim söz konusu olduğunda.  Para kazanmaya geç kalıyor olmamın, ruh halime etkisi de, çoğu zaman doruk noktadan bir kaç, dört beş.. çıta aşağı iniyor olmam demektir ki, bu durumda beni işlemez vaziyete getirmeye yeterlidir. Çünkü ruh halim normalleştiğinde,  kendimi inanılmaz kötü hissederim.

Geç olsun güç olmasın , benim için geçerli değil sanırım. Peki ya senin için bir şeyin geç veya erken olması bir şeyi ifade ediyor mu? Eğer cevabın hiç fark etmez sonuçta oluyor olacaksa bir daha düşün derim.(Tek bir şey istiyorsanız eğer elbette ifade etmez! Hayat insanların birden fazla şeyi istemesi, birden fazla şeyi yaşaması için hazırlanmış, bol ve bereketli topraklardır.) Zaten olacak bir şeyin daha geç olarak zihnimizi işgal edip, bir sonraki sahneye geçmesini engellemesinden daha sinir bozucu bir şey olabilir mi? Siz isterseniz bunu benim sabırsızlığıma verin, haklısınız da! Ama şunu da unutmayın ki, bazı konularda sabırsız olmak, hızlanmak demektir. Bu da son derece kısa hayatımızda bazı şeylere belki daha çok zaman ayırmamız (hobiler vs.) belki de yine bu kısa hayatımızda daha fazla sahne izleme ihtimalimizle eş değerdir.

Unutulmaması gereken nokta, hayatta geç kalmaya yetecek kadar boş vakit yoktur. Bir bakın isterseniz? 70 yaşımıza geldiğimizde (gelirsek) oturur konuşuruz. Nelere geç kaldığımız hakkında…

Peki insan ilişkileri söz konusu olduğunda “geç kalmak” nedir? (mücbir sebepler haricinde)

Geç kalmak saygısızlıktır.

Geç kalmak seni önemsemiyorum demektir.

Geç kalmak karşındaki insanın çok fazla boş vakti olduğunu düşündüğünü belirtmektir. (bana kalırsa erken gidip, sen işe yaramazın tekisin demek daha hoşgörülü olurdu.)

Sonuç olarak;

Geç olsun güç olmasın = Züğürt tesellisi

utkuyilmaz imza

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
Geç Olsun Güç Olmasın(mış), 5.0 out of 5 based on 1 rating
Senin "geç olsun güç olmasın" konusunda fikirlerin neler? Hayatta bir şeylere geç kaldığını düşündüğün zamanlar oluyor mu? Bahsetsene biraz...

Tartışalım mı? Ya da belki aynı fikirdeyizdir?