Kişisel Blogumun İlk Yazısı, Kısa Bir Başlangıç

Türkiye ‘de blog hakkında ilk aklımıza ne gelir bilirsiniz. Program indirme, onun tek linki, bunun tek linki vesair. Blogdan, fikirleri Dünya ile paylaşmaktan anladığımız buysa şayet kabul edilebilir bir şeydir bu. Lakin Utku YILMAZ ‘ın kişisel blogunda ziyaretçi çekmek maksatlı, öyle içerikler paylaşmayacağımı en başından belirtmeliyim.

Okumayı sevmediğimiz, belki vakit kaybı olarak gördüğümüz içindir bu durum. Ondan sonra vay efendim neden bloguma o kadar kişi geldiği halde, elime üç kuruş para geçmiyor. Geçmez güzel insan, sen oturup doğru düzgün bir şey yazmayınca, belki ağır olacak ama saçma sapan şeyler paylaşınca, oradan buradan kopyaladıklarını blogunda yayınlayınca eline hiç bir şey geçmez. Az emek ver, değil mi ama?

Neyse, kısada olsa Türkiye ‘de milletçe bloglardan ne anladığımıza göz attık.

Ben, bu blogda genellikle ilgi alanlarım ve kendimi geliştirmek istediğim alanlarda yaptığım araştırmaları paylaşacağım. Eğer kendimi buraya yazmak konusunda bir disiplin içerisine sokmayı başarabilirsem, gayet dolgun içerikli kişisel blog olacak. Ayrıca, deneyimlerim, iş tecrübelerim, nasıl para kazanıp, nasıl para kaybettiğim hakkında, kişisel gelişim ve hayata bakış alanında, muhtemelen çok sevdiğim satış ve pazarlama hakkında da yazacağım.

Sonuç olarak değerli okurum, ben bu hayattan ne çektiysem ve ne çekeceksem bu web sayfasına ayrı şekleri çektireceğim. Eziyet edeceğim tabiri caizse şayet.

Bu konularda yazmaya devam ederken, her şeyden önemlisi kendime benzeyen ve benzemeyen, bu hayata kazanmak için geldiğine inanan arkadaşlar edineceğiz. Dikkat ettiysen, edineceğimizi söyledim. Peki bu nasıl olacak? Yazdığım yazılara, kendi fikirlerinizi yorum olarak eklediğinizde, e-posta ile bana ulaştığınızda, ben samimiyetinize inandığımda ve siz de benim samimiyetime inandığınızda bunu başaracağız.

Yeniden, hoşgeldiniz. Umarım hiç gitmezsiniz de çay falan içeriz. Diğer yazılarımda görüşmek üzere!

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 3.8/5 (16 votes cast)
Kişisel Blogumun İlk Yazısı, Kısa Bir Başlangıç, 3.8 out of 5 based on 16 ratings
Aslında yorum yapmanı isterim. Ama yorum yapmasan bile hemen bu yazının üzerindeki rating bölümünde bu yazıyı oylar mısın?

Tartışalım mı? Ya da belki aynı fikirdeyizdir?